Синівська громада
Сумська область, Роменський район

Звіт про роботу комунального закладу «Синівська публічна бібліотека» та підпорядкованих бібліотек-філій

У зв'язку із складними соціальними, політичними, економічними перетвореннями в країні, змінюються і доповнюються напрями роботи в структурі сучасних бібліотек. На території Синівської сільської ради функціонує комунальний заклад Синівської сільської ради «Синівська публічна бібліотека» та підпорядковані їй п’ять бібліотек-філій. Наші бібліотеки відкриті і доступні для всіх членів громади, центром якої вони являються. Бібліотеки є територією єдності, надають підтримку у вирішенні життєво важливих питань переміщеним особам, поширюють правові знання. Книга і інформація потрібні людям і сьогодні, і в майбутньому. Без них не можуть бути повноцінними освіта, відродження духовності, формування світогляду, становлення особистості юних читачів. Сьогодні бібліотеки відіграють велику роль та приймають активну участь у соціальному житті Синівської громади. Працівники книгозбірень громади активно долучаються до благодійної діяльності на підтримку ЗСУ – благодійних концертів, плетіння маскувальних сіток, виготовлення окопних свічок. Протягом року бібліотекарі проводили поточні ремонти закладів, упорядковували прилеглі території та місця пам’яток культури, які знаходяться в громаді. Відділом освіти, молоді, спорту, культури та туризму Синівської сільської ради в рамках проекту «Ініціатива разом» було визначено та організовано осередок для проведення заходів для внутрішньо переміщених осіб із використанням засобів арт-терапії - Комунальний заклад Синівської сільської ради «Синівська публічна бібліотека». Для проведення заходів, створення сприятливої атмосфери та комфортного перебування відвідувачів було проведено ремонт приміщення. В кінці вересня у КЗ Синівської сільської ради «Синівська публічна бібліотека» було проведено робочу нараду з працівниками культури, яких ознайомили з проектом «Ініціатива разом». Під час наради обговорено та визначено цільову аудиторію, обрано види арт-терапії, які будуть впроваджені та використовуватимуться, визначено графіки проведення занять. Було заплановано працювати із дитячою аудиторією. В КЗ ССР «Синівська публічна біблотека», Подільківська бібліотека-філія, Підставська бібліотека-філія проводяться заходи з використанням таких засобів арт-терапії: бібліотерапія, колажування та паперопластика. Заняття проводяться один раз на тиждень. Завдяки проекту «Сприяння інтеграції ВПО у життя громади засобами арт-терапії «Ініціатива разом» діти мають змогу відвідувати в бібліотеках заняття з використанням засобів арт-терапії, які сприяють створенню дружнього середовища в колективі, розвивають креативність, уяву, допомагають працювати в команді, переносити отриманий досвід в життя. Усі бібліотеки Синівської сільської ради працювали у 2023 році у звичному режимі, згідно затверджених планів роботи та графіків.

Подільківська бібліотека-філія

В Подільківській бібліотеці-філії протягом року було оформлено 7 тематичних поличок, 23 книжкові виставки різної тематики. Серед них: книжкова виставка «Зима прийшла з дарами та добрими святами», «Під Крутами пішли в безсмертя», «На струнах Кобзаревої душі», «Моє село – найкраще на землі», «Хай світанки твої, Україно, сонце сяйвом мережить твоїм», «Скорботна свічка пам’яті святої» та інші. Для жителів села в бібліотеці організовано та проведено масові заходи: музично-розважальна програма «До кохання летимо на крилах», відео-привітання «Жінка – одвічна загадка природи» та «Мій тато – найкращий у світі», розважальний калейдоскоп до Дня захисту дітей «Дітям – радість, дітям – сонце, дітям – мир і доброта», відео-презентація з нагоди Дня села «Мій рідний край, моє село – найкраще на землі». В бібліотеці діє клуб за інтересами «Ветерани», проведено 4 засідання клубу. Маленькі читачі беруть участь у роботі гуртка «Книжкова лікарня» та за рік відремонтували 40 книг. Протягом року бібліотеку відвідало 375 осіб, з них 50 дітей. Подільківська бібліотека-філія має групу в соціальній мережі, де висвітлюються проведені заходи.

Підставська бібліотека-філія

Підставська бібліотека –філія протягом 2023 року працювала у звичному режимі. За 2023 рік бібліотекарем оформлено 20 тематичних поличок, 40 книжкових виставок: «Трагедія, що сколихнула землю» до Дня пам’яті жертв Голодомору, «Крути. Січень 1918», «Ти вічно житимеш в наших серцях» до Дня пам’яті Захисників України, «У світі рідної мови», «Великодній вернісаж», «Молодіжний книжковий мікс» та інші. Серед проведених масових заходів: розважальна програма з нагоди Міжнародного дня захисту дітей «Миру і щастя всім дітям на світі», казковий вернісаж «Книга відкривається – казка починається», історичний екскурс «Подвиг Героїв Небесної Сотні», етно-подорож «На калину роса впала – в нас на вулиці Купала», посиденьки до Дня людей похилого віку «Свята наука - почути один одного». Протягом року бібліотеку відвідало 375 осіб, з них 50 дітей. В Підставській бібліотеці-філії працює клуб за інтересами «Берегиня», та гурток для дітей «Книжкова лікарня». Бібліотекар Підставської бібліотеки-філії активно приймає участь у підготовці та проведенні благодійних концертів та інших заходів, долучається до благодійної допомоги на підтримку ЗСУ. Книжкові виставки, масові заходи, відео-презентації висвітлюються в соціальних мережах.

Саївська бібліотека-філія

Читачі Саївської бібліотеки-філії протягом 2023 року обслуговувалися стаціонарно та проводилися нестандартні форми обслуговування читачів - подвірні обходи (книгоноша) «Книга в дім». За 2023 рік бібліотекарем оформлено 3 тематичних полички, 21 книжкова виставка: виставка-пам’ять «Жар і холод січня 1918 року», книжкова хуртовина «Зимові дива», виставка-презентація «Країна знань запрошує», вернісаж української вишивки «Рушники сміються і тужать хрещатим барвінком» та інші. Протягом року для відвідувачів бібліотеки підготовлено та проведено заходи: літературний альманах «Злука в ім’я Соборності», арт-майстерня «Валентинка для ЗСУ», літературний ланцюг «Шляхами великого Кобзаря», майстер-клас «Великодня композиція», історична хвилина «Уклін живим – загиблим слава», конкурсно-розважальна програма «Дітям – радість, дітям – сонце, дітям – мир і доброта». В книгозбірні для дітей створено клуб за інтересами «Веселі чомучки» та організовано гурток «Книжкова лікарня». Протягом року бібліотеку відвідало 327 осіб, з них 60 дітей. Бібліотекар Саївської бібліотеки-філії активно співпрацює та долучається до масових заходів, проведених з будинком культури, закладом освіти. Інформація про роботу бібліотеки висвітлюється в соціальних мережах на сторінці facebook. Капустинська бібліотека-філія

Не зважаючи на воєнний стан, Капустинська бібліотека-філія протягом 2023 року працювала в звичному режимі відповідно графіка і плану роботи. Крім стаціонарного обслуговування читачів, застосовуються нестандартні форми обслуговування – книгоноша. Протягом 2023 року в бібліотеці оформлено 9 тематичних поличок та 30 книжкових виставок. Серед них: виставка-спогад «Дзвоном в серці знову Крути», літературна викладка до Дні Гідності і Свободи «Уже ніхто не знищить Україну в тобі, в мені, у кожному із нас!», виставка-реквієм до 90-х роковин голодомору «Україна-Голгофа голодної смерті», виставка-інсталяція «Рідна домівка, рідна сім’я, тут виростає доля моя», літературна веселка для дітей «Перлини дитячої літератури » та інші. Спільно із працівниками будинку культури, дитячого садка, Капустинського старостинського округу було проведено заходи: народознавча вітальня «Щедрівочка щедрувала», онлайн міні-проєкт «Одна єдина соборна Україна», онлайн година пам’яті «Герої не вмирають», акція до Дня єднання, година вшанування біля моголи полеглого солдата «Вічна пам’ять Герою», акція до Дня вишиванки «Одягни вишиванку», для дітей проведено – інформаційна карусель «Зимовий калейдоскоп», конкурс загадок «Іграшка з казки», групове заняття «Слухняні пальчики», хвилини чомучок «Все мені цікаво» та інші. В книгозбірні створено жіночий клуб за інтересами «Любисток», проведено 3 засідання клубу. Протягом року бібліотеку відвідало 378 осіб, з них 55 дітей. Бібліотекар Капустинської бібліотеки-філії бере активну участь в організації та проведенні благодійних концертів для збору коштів на потреби ЗСУ. Інформація про роботу бібліотеки висвітлюється в соціальних мережах на сторінці facebook.

Колядинецька бібліотека-філія

Колядинецька бібліотека-філія у 2023 році працювала згідно графіка роботи та плану роботи на рік. Протягом звітного року бібліотекарем було оформлено 5 тематичних поличок та 23 книжкові виставки: виставка-перегляд «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг», народознавча виставка «Від Різдва свята гожого до Водохреща Божого», виставка-розповідь «Поклав своє життя за Україну», інсталяція «Як Великдень на дворі, то й писанка на столі» та інші. Для жителів села і відвідувачів бібліотеки було проведено ряд масових заходів: патріотична година «За свободу України полягли її сини», карнавал новорічних загадок «Через гори, через ліс Миколай гостинці ніс», розважальна програма «Нехай квітне у світі дитинство щасливе», сатиричний калейдоскоп «Ми запросили у гості сміх», конкур-малюнок «Я малюю літо», музично-поетична година «Співане слово Тараса». З вихованцями дошкільного підрозділу Колядинецького ліцею проведено гру-подорож «Мандрівка в пори року», вікторину «Чарівний ланцюг казок», гру-фантазію «У шапці-невидимці Миколай несе гостинці». В книгозбірні створено клуб за інтересами «Хенд-мейд - майстерня ексклюзивних речей», проведено 4 засідання клубу, діє гурток «Книжкова лікарня». Протягом року бібліотеку відвідало 250 осіб, з них 70 дітей. Інформація про роботу бібліотеки висвітлюється в соціальних мережах на сторінці facebook.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь