Пенсійний фонд України інформує

Профілактика нещасних випадків на виробництві - важлива складова частина системи охорони праці

Оскільки, з набуттям чинності оновленої редакція Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», відповідно до якої уповноваженим органом управління в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку на виробництві визначено Пенсійний фонд України, з початку 2023 року уповноважений орган управління та його територіальні органи здійснюють заходи, спрямовані на запобігання нещасним випадкам, усунення загрози здоров’ю працівників, спричиненою умовами праці.

16:31 20.06.2024

Вплив зміни клімату на безпеку та гігієну праці

В Україні 28 квітня відзначили День охорони праці, який запроваджено з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням.

16:22 01.05.2024

Особливості розслідування нещасних випадків на виробництві у період дії воєнного стану в Україні

20.01.2023 вступили в дію зміни до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затверджені Постановою КМУ №59, зокрема вищевказаний Порядок доповнено процедурою розслідування нещасних випадків у період дії правового режиму воєнного (надзвичайного) стану в Україні або окремих її місцевостях.

15:39 22.03.2024

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ОХОРОНУ ПРАЦІ

За порушення законодавства про охорону праці та невиконання приписів (розпоряджень) посадових осіб органів виконавчої влади з нагляду за охороною праці юридичні та фізичні особи, які відповідно до законодавства використовують найману працю, притягаються органами виконавчої влади з нагляду за охороною праці до сплати штрафу в порядку, встановленому законом. Можна зауважити, що сплата штрафу не звільняє юридичну або фізичну особу, яка відповідно до законодавства використовує найману працю, від усунення виявлених порушень у визначені строки. Ця норма закріплена в ст. 43 Закону України «Про охорону праці».

11:25 23.01.2024

Підвищення рівня системи управління охороною праці !

Вдосконалення системи управління охороною праці є важливим етапом у забезпеченні безпеки та здоров'я працівників. Ефективна система управління охороною праці сприяє зменшенню ризиків та негативних наслідків для працівників, а саме:

10:21 15.12.2023