MERCY CORPS СПІЛЬНО З «ЦЕНТРОМ ЗАЙНЯТОСТІ ВІЛЬНИХ ЛЮДЕЙ» ТА WEST UKRAINE DIGITAL НАДАСТЬ ФІНАНСОВУ ДОПОМОГУ $2 600 АБО $20 000 ДЛЯ ПІДТРИМКИ ІНІЦІАТИВ МІКРОБІЗНЕСУ ТА БІЗНЕСУ, ЩО ПОСТРАЖДАВ ВІД ВІЙНИ
Міжнародна гуманітарна організація Mercy Corps оголосила про початок нового етапу Програми підтримки економічної стійкості в Україні. Програма передбачає два компоненти:
I. Індивідуальна фінансова допомога
Фінансова підтримка для ініціатив мікробізнесу для ВПО та місцевого населення, постраждалого від війни (відповідно до наказу № 376 Міністерства розвитку громад та територій України від 28.02.2025 року), у розмірі $2 600 у гривневому еквіваленті за актуальним курсом НБУ — у Дніпропетровській та Сумській областях.
У межах цього компонента Програми є можливість отримати фінансування на започаткування, відновлення та розширення бізнесу, який зазнав впливу війни, за результатами конкурсного відбору. Цей компонент реалізується ГО «Центр зайнятості вільних людей». Подати заявку можна на сайті: uerp.mercycorps.org.
Лише за останній рік допомогу отримали 140 мікробізнесів.
Серед них — Світлана з Бахмута. У 2022 році її будинок було зруйновано, і вона була змушена переїхати до Дніпра. У новому місті відновити дохід було складно, однак завдяки підтримці від Mercy Corps та ГО «Центр зайнятості вільних людей» жінка придбала необхідне обладнання для своєї справи: швейну машинку, дрібні інструменти, матеріали для в’язання та шиття. Ця підтримка дозволила їй розширити лінійку виробів: з’явилися в’язані іграшки й традиційний одяг. Окрім цього, Світлана шиє адаптивний одяг для поранених.
Із запитаннями щодо цього компонента звертайтеся за телефоном: +380 (97) 460 10 48
II. Фінансова допомога для малого та середнього бізнесу
Малий та середній бізнес, який постраждав від війни, може отримати фінансову допомогу до $20 000 для відновлення та розвитку своєї діяльності. Програма охоплює, зокрема, Сумську та Дніпропетровську області.
Основні критерії участі:
- створення або збереження щонайменше трьох робочих місць;
- здатність до співфінансування бізнес-ідеї.
Перевага надається ініціативам, що мають потенціал до зростання або потребують відновлення після збитків, завданих війною. Програма доступна також у Київській та Харківській областях.
Ініціатива реалізується Mercy Corps у партнерстві з ГО West Ukraine Digital. Це вже третій рік поспіль, коли Mercy Corps підтримує українських підприємців у межах Програми економічної стійкості.
“До війни ми обробляли 127 гектарів землі й вирощували органічні овочі. Після вимушеної евакуації я вирішив не зупинятись і відновити справу через млинарство — започаткував «Млин Донченко», названий на честь прадіда-мірошника. Завдяки підтримці Mercy Corps вдалося придбати професійне італійське обладнання. У воєнний час підприємцям важко будувати плани, але така допомога дає впевненість у завтрашньому дні й стимул розвивати українське борошномельне виробництво,” — розповідає Олександр Орєхін, власник «Млин Донченко», який відновлює справу після релокації з Запорізької області.
Історії таких підприємців демонструють, як фінансова допомога може стати каталізатором розвитку бізнесу навіть у складних умовах. Лише за останній рік у межах цього компонента допомогу отримали 24 підприємці, які змогли відновити або масштабувати свій бізнес попри війну.
Заповнити анкету можна на сайті: uerp.mercycorps.org.
На першому етапі — коротка анкета; бізнес-план подається лише у фіналі конкурсного відбору.
У разі додаткових питань звертайтесь за телефоном:
+380 97 342 16 46 або напряму до керівниці організації — Оксани Качурівської: 096 997 72 04
Довідка:
Mercy Corps — міжнародна гуманітарна організація, що працює в 40 країнах світу. З початку повномасштабної війни в Україні у 2022 році організація надала допомогу понад 990 000 людям в Україні та тим, хто шукав прихисток у Польщі, Молдові та Румунії. Mercy Corps надає допомогу у вигляді грошової підтримки, гуманітарних наборів, підтримки бізнесу, агробізнесу, психосоціальної допомоги тощо.
Центр зайнятості вільних людей — громадська організація, створена у 2014 році, яка надає підтримку ВПО, ветеранам, жінкам і людям з інвалідністю. За майже 11 років діяльності реалізовано близько 40 проєктів, надано понад 31 000 консультацій, 8 500 бенефіціарів пройшли перекваліфікацію, понад 500 підприємців реалізували власні проєкти.
ГО West Ukraine Digital працює в Україні з 2021 року. Організація активно сприяє розвитку малого та середнього бізнесу. Пріоритети: цифрова трансформація, економічний розвиток і інтеграція ВПО. ГО також оперує центром підтримки підприємців Дія.Бізнес у Тернополі — частиною національного проєкту Міністерства цифрової трансформації України.