ПРЕСРЕЛІЗ ДПС фіксує зростання у березні виторгів від продажу алкоголю, тютюну та пального
У березні 2025 року український ринок підакцизних товарів демонструє позитивну тенденцію до зростання виторгів. Державна податкова служба фіксує зростання виторги від продажу алкоголю, тютюну та пального, здійснених із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій.
Зокрема виторги від продажу алкогольних напоїв у березні склали 12,9 млрд грн. Це на 17,9 % (1,9 млрд грн більше), ніж за попередній місяць. У лютому виторги становили 11 млрд гривень.
Виторг від продажу тютюнових виробів у березні 2025 року склав 11,4 млрд грн. Це на 1,7 млрд грн (18 %) більше, ніж у лютому 2025 року.
У березні 2025 року обсяг реалізованого палива склав 604,2 млн літрів. Це на 9,6 % вище за показник лютого.
Репетиторам: декларуйте отримані доходи своєчасно!
Головне управління ДПС у Сумській області нагадує, що триває Деклараційна кампанія 2025.
У разі, якщо вчителі або викладачі, які надавали репетиторські послуги протягом минулого року, не зареєстровані фізичною особою – підприємцем або особою, яка провадить незалежну професійну діяльність у рамках діяльності з надання послуг репетитора, то такі особи зобов’язані задекларувати отримані доходи.
Звертаємо увагу, що до репетиторських належать, зокрема, послуги з виконання контрольних, курсових, дипломних робіт, підготовки дітей до школи, незалежного тестування, вступу до навчальних закладів, навчання з будь-яких предметів тощо.
Отже, громадяни, які отримали впродовж 2024 року доходи від репетиторства і не зареєстровані суб’єктами господарювання у рамках такої діяльності, в обов’язковому порядку мають подати до 01 травня 2025 року річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – Декларація).
За результатами декларування така фізична особа зобов'язана самостійно до 01 серпня 2025 року сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену в поданій нею податковій Декларації за 2024 рік (податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % і військовий збір у розмірі 1,5 %).
Нагадуємо, що Декларацію можна подати особисто платником або уповноваженою на це особою, надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення або відправити до податкової засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством.
Порядок скасування податкових нарахувань для ФОП, призваних на військову службу
Головне управління ДПС у Сумській області акцентує, що з 01 грудня 2024 року уточнено перелік податків і зборів, від сплати яких звільняються мобілізовані ФОПи та особи, які провадять незалежну професійну діяльність. Так, на період військової служби такі особи звільняються від обов’язку:
- нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб;
- нарахування, сплати та подання податкової звітності з єдиного податку;
- нарахування, сплати та подання звітності з військового збору у складі податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб або єдиного податку.
Підставою для такого звільнення є подані за місцем податкової реєстрації наступні документи:
- заява самозайнятої особи;
- копія військового квитка або іншого документа, що підтверджує призов на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.
Наголошуємо, що зазначені документи подаються протягом 10 днів після демобілізації, а у разі перебування особи на лікуванні – протягом 10 днів по його завершенню.
Якщо мобілізована особа має найманих працівників, то на строк своєї служби вона може уповноважити іншу особу виплачувати зарплату. Уповноважена особа зобов’язана нараховувати та утримувати податки та збори з доходу у вигляді заробітної плати найманих працівників. Після демобілізації самозайнятої особи протягом 180 днів має сплатити ці податки та збори до бюджету. При цьому штрафи та фінансові санкції за цей період не будуть нараховані.
Довідково: згідно із Законом України від 04 грудня 2024 року № 4113-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» абзац перший пункту 25 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України викладено у новій редакції.
Наявність фіскального чека свідчить про прозорість бізнесу
Чому видача фіскального чека так важлива?
Пам'ятайте: відсутність фіскального чека при купівлі означає підтримку незаконної економіки, що шкодить державі та споживачам через несплачені податки, фальсифікат та контрабанду.
Такі дії незаконного бізнесу призводять, зокрема, до позбавлення працівників права на отримання достойної пенсії, продажу неякісного товару без гарантій, скорочення соціальних виплат громадянам у державі, дефіциту коштів на потреби благоустрою міст і селиш, потреб Збройних Сил України.
Отже, діяльність нелегального сектору економіки підриває розвиток законного підприємництва, добробут громадян та економічну стабільність держави.
Боротьба з тіньовою економікою – у пріоритеті органів податкової служби.
Сектор інформаційної взаємодії
ГУ ДПС у Сумській області