Безпека під час Великодніх свят!

Дата: 03.05.2024 09:00

Фото без опису  Наближається одне з найбільших релігійних свят — Світле Христове Воскресіння (Великдень). За традицією в цей день проходять урочисті релігійні заходи, в яких бере участь велика кількість людей. У день святкування Великодня велика кількість віруючих збирається в храмах. Під час літургій священнослужителі та віряни використовують у приміщеннях відкритий вогонь, що робить свято потенційно небезпечним з точки зору пожежної безпеки. Тому саме в цей період рятувальники особливу увагу приділяють таким об’єктам. Синівська сільська рада звертається до мешканців громади з проханням, не забувати про правила пожежної безпеки під час прийдешнього свята.

Тому, нагадуємо вам основні вимоги правил пожежної безпеки під час святкування Великодня:

• готуючи святкові страви, дотримуйтесь правил пожежної безпеки при використовуванні печей, газових та електричних приладів;
  • під час освячення паски подбайте про те, щоб запалена свічка не торкалася поліетилену або плетеного великоднього кошика;
  • пам’ятати про правила поводження з відкритим вогнем, перебуваючи у храмах, слідкувати за полум’ям власної свічки та свічок тих, хто перебуває поблизу;
  • не залишайте без нагляду запалені свічки, відкритий вогонь, кадильне вугілля;
  • підв’язуйте міцно хустину та збирайте волосся, аби на нього не потрапив вогонь свічки при нахилі голови;
  • під свічкою тримайте шматок паперу чи тканини, аби через гарячий віск ви не смикнули рукою та не впустили свічку на одяг;
  • слідкувати, щоб діти перебували під наглядом дорослих та не бавилися з вогнем;
  • ні в якому разі не перекривайте шляхи евакуації;
  • не використовуйте для прикрас легкозаймисті матеріали.
  • ні в якому разі не ігнорувати сигнал «Повітряна тривога» і переходити у такому разі до найближчого укриття.
  • Напередодні та під час Великодніх свят багато вірян відвідуватимуть кладовища. Рятувальники застерігають, що штучна атрибутика з пластику: вінки, квіти часто стають причинами пожеж на кладовищах, бо швидко спалахують від запаленої свічки. Свічки зі скляним корпусом, та металевими ковпачками не плавляться. А, отже, використання таких підставок для свічки запобігатиме виникнення пожежі.
  • Не створюйте скупчення людей у ці дні, не наражайте на небезпеку себе та своїх близьких! Попри всю важливість звичаїв ваше життя та життя ваших рідних важливіше і має бути у пріорітеті! Будьте обачними, відповідальними і не нехтуйте власною безпекою!

У разі виявлення ознак пожежі (горіння) кожний громадянин зобов’язаний:

• негайно повідомити про це за телефоном 101. При цьому необхідно назвати місцезнаходження об’єкта, вказати кількість поверхів будинку, місце виникнення пожежі, обстановку на пожежі, наявність людей, а також повідомити своє прізвище;
  • якщо пожежа виникла на підприємстві, повідомити про неї керівника чи відповідну компетентну посадову особу та (або) чергового на об’єкті;
  • вжити (за можливості) заходів щодо евакуювання людей, гасіння (локалізації) пожежі первинними засобами пожежогасіння та збереження матеріальних цінностей;

Дотримуючись цих нескладних правил, Ви убезпечите себе та своїх близьких від руйнівної пожежі.