Рекомендації для профілактики грипу та ГРВІ

Дата: 09.11.2023 10:18

Фото без опису

Грип та застуда здатні “вибити з колії” навіть дуже міцних людей. З телеекранів ми постійно чуємо нагадування готуватися до епідемії.

❗ Сприйнятливість населення до грипу та ГРВІ дуже висока.

Джерелом інфекції є хвора людина. Механізм передачі інфекції – повітряно-крапельний, контактний.

???? Масовому поширенню захворювання сприяють хворі на легкі форми, особливо ті, хто недбало ставиться до свого здоров’я і до небезпеки зараження оточуючих.

З краплинами слизу із дихальних шляхів під час кашлю, чхання, розмови вірус може розсіюватися на кілька метрів від хворого.

☝ Вірус грипу небезпечний, але не всесильний. Можна легко уникнути зараження грипом, якщо дотримуватись кількох простих речей.

Заходи профілактики ГРВІ та ГРЗ:

????‍????‍????‍????Уникати місць скупчення людей в період епідемії.

???? Стежте за достатньою кількістю сну, будьте фізично активними, уникайте стресу, пийте багато води та повноцінно харчуватися.

???????? Часто провітрювати закриті приміщення, проводити часте вологе прибирання приміщень;

???? Підтримувати необхідну температуру і вологість повітря в приміщенні.

???? Прикрийте серветкою органи дихання під час кашлю та чхання.

????‍♀️ Намагайтеся не торкатися обличчя, особливо очей, рота та носа для запобігання потрапляння збудників до організму.

???????? Часто мийте руки, а якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.

????????‍⚕ При наявності ознак захворювання, залишайтеся вдома, щоб не сприяти поширенню інфекції та зверніться до сімейного лікаря.

???? Найефективнішим засобом профілактики грипу є вакцинація. Оптимальний час для введення вакцини – початок осені, разом з тим, щеплення рекомендують робити впродовж всього сезону грипу. Вакцинація посилює здатність організму протистояти грипу. Імунітет після введення вакцини формується через 7-14 днів.

Вказані заходи допоможуть захистити себе та оточуючих від зараження та запобігти поширенню захворювань.