Синівська громада
Сумська область, Роменський район

Спокій і здоровий глузд, як запорука успішній протидії інформаційному терору росії

Дата: 14.04.2023 17:00
Кількість переглядів: 180

Дезінформація, маніпуляція та відверта брехня, що подаються під виглядом новин чи думок відомих людей, ще до початку повномасштабного вторгнення в Україну були однією з «візитних карток» російської інформаційної політики. А після 24 лютого минулого року потік фейків в інфопростір України і світу загалом ще більше посилився й часом нагадує «м’ясні» атаки росіян на фронті: масований напад в надії знайти «шпарину» аби ввести в оману та посіяти розбрат й невпевненість серед українців і тих, хто нас підтримує.

Для таких дій існує й спеціальний термін — ІПСО, що розшифровується як інформаційно-психологічна спеціальна операція: свідоме, сплановане поширення інформації зацікавленими особами на конкретну аудиторію з метою впливу, як на її емоції, так і психологічний стан, почуття, критичне мислення.

Одним словом ворог «тисне на емоції». Загалом це вже «класичний» хід аферистів: не дати людині замислитися над тим, що і чому відбувається й таким чином змусити діяти так, як потрібно злодіям. Тож, якщо інформація особливо з соціальних мереж буквально «кидається в очі», не поспішайте реагувати. Винятком є лише безпосередня загроза вашому життю. Для Сумщини це зазвичай обстріли прикордонних територій і можливі удари з повітря. Але така інформація вже давно поширюється офіційними перевіреними каналами.

В інших випадках краще почекати розвитку подій, пошукайте цю ж новину в альтернативних джерелах, врешті-решт спробуйте логічно проаналізувати прочитане чи побачене.

Доводилося спростовувати зокрема чутки про повторний напад на Сумщину, який мав «ось-ось, найближчими днями» відбутися, та заспокоювати місцевих мешканців голові Роменської районної військової адміністрації Денису Ващенку. Хоча Роменський район найвіддаленіший від кордону. Тож в разі будь-якого розвитку подій час і для виважено прийняття рішення, і для дій точно буде.

Неодноразово причиною для легкої паніки були навчання військових, розмінування, робота авіації чи сил ППО, а то й таке природне явище, як гроза. Втім, завдяки оперативній реакції голови РВА й поширенню інформації на офіційних сторінках в соцмережах ситуація залишалася контрольованою.

На жаль й жителі Роменщини, якщо брати до уваги інформацію з акаунтів у мережі Фейсбук, «ловилися на гачок» фейкових повідомлень загальнодержавного масштабу. Наприклад про допомогу українським військовим, що лікуються в госпіталі ім. Бурденка. І ряд наших земляків зі щирим бажанням допомогти поширював на своїй сторінці інформацію про те, що у госпіталі Бурденка, де жінка доглядає за сином, є три хлопці. Мовляв, треба допомогти знайти рідних. З часом ця історія, яка й зараз «гуляє» інтернетом обросла новими деталями, що госпіталь і реанімація № 56, де перебувають хлопці, розташована у Києві. «Все б нічого, та ні у Києві, ба більше — навіть у всій Україні немає госпіталю Бурденка. Це головний військовий госпіталь в столиці росії», – наголошують викривачі фейків.

Одним словом, варто зрозуміти, що війна з російськими загарбниками йде не лише на лінії фронту. Агресор це усвідомлює і тисне на нас психологічно. Аби протистояти цьому — зберігаймо холодний розум й всіляко допомагаємо Збройним силам України. І тоді ми обов’язково переможемо!

 

 

                                            Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь