НА СУМЩИНІ ДОПОМОГА ЗА ДЕНЬ ЛІКАРНЯНОГО ЗРОСЛА НА ПОНАД 75 ГРИВЕНЬ ЗА ДВА РОКИ

Дата: 01.02.2023 11:56

Недригайлівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області інформує:

НА СУМЩИНІ ДОПОМОГА ЗА ДЕНЬ ЛІКАРНЯНОГО  ЗРОСЛА НА ПОНАД 75 ГРИВЕНЬ ЗА ДВА РОКИ

Допомога за час лікування компенсує працівникам втрачений заробіток та дозволяє зосередитись на одужанні. Навіть в умовах пандемії, а потім повномасштабного вторгнення виплати від Фонду соціального страхування України продовжували зростати.

Так, за останні два роки допомога по тимчасовій непрацездатності на Сумщині зросла на 75,23 гривні – у грудні 2020 року мешканцям області за  кошти Фонду виплачувалось в середньому 303,88 грн за день лікарняного, тоді як в грудні 2022 року середньоденна допомога склала вже 379,11 гривні.

Загалом в Україні за останні два роки допомога по тимчасовій непрацездатності зросла на 70,7 гривні – у грудні 2020 року ФССУ виплачував українцям в середньому 368,4 грн за день лікарняного, тоді як в грудні 2022 року середньоденна допомога склала вже 439,1 гривні.

Нагадаємо, з 01 січня фінансування допомог за лікарняними здійснюється Пенсійним фондом України відповідно до змін, внесених Законом України від 21.09.2022 № 2620.

Також до ПФУ на фінансування було передано реєстри заяв-розрахунків за лікарняними, які ФССУ прийняв, однак не встиг профінансувати на 01.01.2023 у зв’язку із завершенням бюджетного року.