ЯК ОПЛАЧУВАТИ ЛІКАРНЯНІ, ЯКІ НЕ ЗМІНИЛИ СТАТУС НА "ГОТОВО ДО СПЛАТИ"

Дата: 09.12.2022 08:23

Недригайлівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області інформує:

ЯК ОПЛАЧУВАТИ ЛІКАРНЯНІ, ЯКІ НЕ ЗМІНИЛИ СТАТУС НА "ГОТОВО ДО СПЛАТИ"

Електронний лікарняний має статус «закритий» з дня свого створення і змінює його на «готово до сплати» у день видачі – тобто через сім днів після дати закриття для лікарняних по тимчасовій непрацездатності і через сім днів після дати відкриття – для лікарняних по вагітності та пологах.

Однак сьогодні надходять звернення від роботодавців і працівників щодо відсутності зміни статусу – подекуди е-лікарняні залишаються закритими попри вичерпання строків.

У такому випадку потрібно орієнтуватись на дати – якщо після дати закриття (дати відкриття для лікарняних по вагітності та пологах), зазначеної в е-лікарняному, пройшло сім днів, на восьмий день з е-лікарняним уже можна починати працювати і подавати заяву на оплату до Фонду соціального страхування України, навіть якщо статус залишився «закритим».