НА СУМЩИНІ З ПОЧАТКУ ВІЙНИ 173 РОДИНИ ЗВЕРНУЛИСЬ ЗА ДОПОМОГАМИ НА ПОХОВАННЯ ПОМЕРЛИХ ПРАЦІВНИКІВ ЗА КОШТИ ФОНДУ
Недригайлівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області інформує:
НА СУМЩИНІ З ПОЧАТКУ ВІЙНИ 173 РОДИНИ ЗВЕРНУЛИСЬ ЗА ДОПОМОГАМИ НА ПОХОВАННЯ ПОМЕРЛИХ ПРАЦІВНИКІВ ЗА КОШТИ ФОНДУ
Працюючі українці захищені на випадок втрати працездатності навіть під час війни. Загальнообов’язкове державне соціальне страхування гарантує для них виплати, допомоги і надання медико-соціальних послуг – Фонд соціального страхування України реалізує страховий захист у повному обсязі.
Зокрема, в разі смерті працівника через хворобу, травму чи інші причини, що не пов’язані із виконанням професійних обов’язків, його родині Фонд соціального страхування України виплачує грошову допомогу у розмірі 4 100 гривень для здійснення поховання.
Нагадаємо, смерть внаслідок нещасного випадку на роботі, зокрема внаслідок бойових дій, є окремим страховим випадком та передбачає інші види виплат від Фонду і їх більш широкий спектр.
З початку повномасштабного вторгнення управління виконавчої дирекції ФССУ у Сумській області виплатило такі допомоги для 173 родин або осіб, які здійснили поховання. На це спрямовано понад 700 тисяч гривень.
Загалом в Україні з початку війни ФССУ виплатив такі допомоги для майже 3,25 тисячі родин або осіб, які здійснили поховання. На ці цілі було направлено 13,3 мільйона гривень.
Також Фонд надає допомоги на поховання в разі смерті непрацюючої особи, яка перебувала на утримані застрахованого (не мала самостійних джерел засобів до існування):
1) дружини (чоловіка);
2) дітей, братів, сестер та онуків, які не досягли 18 років або старших цього віку, якщо вони стали особами з інвалідністю до 18 років (братів, сестер та онуків – за умови, що вони не мають працездатних батьків), а студентів та учнів середніх професійно-технічних і вищих навчальних закладів з денною формою навчання – до 23 років;
3) батька, матері;
4) дідуся та бабусі за прямою лінією спорідненості.