СУМСЬКІ СОЦСТРАХІВЦІ ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬ БЕЗПЕРЕБІЙНУ РОБОТУ В УМОВАХ ВІЙСЬКОВОЇ АГРЕСІЇ
Недригайлівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області інформує:
СУМСЬКІ СОЦСТРАХІВЦІ ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬ БЕЗПЕРЕБІЙНУ РОБОТУ В УМОВАХ ВІЙСЬКОВОЇ АГРЕСІЇ
Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області ні на день не припиняло надання державних соціальних гарантій з початку війни.
Як зазначає його очільниця Віра Лаврик, починаючи з 24 лютого, управління профінансувало лікарняні і декретні допомоги майже 20 тисячам працівникам області. А це понад 70 мільйонів гривень допомог. Наразі профінансовано всі заяви-розрахунки, прийняті від роботодавців для оплати листків непрацездатності по 24 березня включно.
Не тільки не призупинялись, але й були збільшені під час війни страхові виплати для майже 5 тисяч потерпілих на виробництві та їх родинам. Від початку вторгнення їм виплачено вже більше 68 мільйонів гривень.
Роботу управління та 10 його відділень адаптовано під воєнний стан ще на початку війни, що дозволило проводити оперативну комунікацію як між працівниками, так і з роботодавцями, застрахованими особами та потерпілими на виробництві. Було оновлено та оприлюднено контактні дані всіх відділень з інформацією про стан роботи і час прийому. Подбали соцстрахівці й про те, щоб їх увагу і підтримку постійно відчували в територіальних громадах області. Фахівці здійснюють там прийоми громадян та надають консультації засобами телефонного зв’язку. Адреси центрів надання адміністративних послуг та графіки прийому в них розміщено на регіональній сторінці вебсайту Фонду http://www.fse.gov.ua/fse/control/sum/uk/index
Ні на мить не припиняється робота і по розслідуванню нещасних випадків на виробництві.
З початку війни внаслідок бойових дій на підприємствах Сумської області зафіксовано 10 нещасних випадків, в яких постраждало 22 працівники, 8 з яких загинули.
Найбільша кількість потерпілих зареєстровано в Охтирському районі - 13 постраждалих, 7 з яких травмовані смертельно.
Щодо кожного випадку поранень або смерті українських працівників внаслідок російського вторгнення створені комісії з розслідування.
По трьох працівниках розслідування вже завершено, випадки визнано пов’язаними з виробництвом та складено відповідні акти.
Усі працівники, постраждалі під час роботи внаслідок бойових дій, забезпечуються страховими виплатами і медико-соціальними послугами управлінням Фонду соціального страхування України у Сумській області.
Також після 24.02.2022 зареєстровано 5 нещасних випадків на виробництві, не пов’язаних з бойовими діями, 2 з них - клінічно підтверджені випадки захворювання на COVID-19, спричинені коронавірусом SARS CoV-2.
До Фонду надійшло 26 складених на постраждалих комісіями з розслідування актів, 15 з них визнано пов’язаними з виробництвом.
Попри воєнний напад і спричинені ним технічні обмеження та ризики безпеці працівників, фахівці управління та його відділень продовжують безперебійно працювати, щоб забезпечити людей праці, потерпілих на виробництві та внаслідок професійних захворювань допомогами, страховими виплатами і медико-соціальними послугами.