СУМСЬКА ОБЛАСТЬ ОТРИМАЛА 290 ФЛАКОНІВ ПРЕПАРАТУ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ COVID-19

Дата: 21.02.2022 17:34

Про це повідомили в управлінні охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації

Сумська область отримала 290 флаконів по 40 капсул «Молнупіравіру» – препарату для лікування COVID-19. У кожній капсулі по 200 мг препарату.

Невдовзі «Молнупіравір» буде розподілено між медичними закладами Сумщини.

Довідково. Лікарський засіб із діючою речовиною «Молнупіравір» – це противірусний препарат прямої дії, який пригнічує розмноження вірусів шляхом мутагенезу. Як наслідок, в організмі людини зменшується кількість вірусних часток, що знижує тяжкість симптомів COVID-19. Препарат виробляється німецькою компанією Merck. Призначений для використання у пацієнтів із груп ризику, щоб забезпечити хворих від  переходу із легкого ступеню тяжкості до середнього та важкого.

Остаточний звіт клінічного випробування, наданий компанією, свідчить про «чистий профіль безпеки» препарату, тобто добровольці, які брали участь у дослідженні, не мали серйозних побічних ефектів. Так як Молнупіравір блокує розмноження вірусів, що вже потрапили в клітини людини, його слід приймати після появи перших симптомів. Наразі рекомендації щодо його використання в якості профілактичного засобу відсутні.

МОЗ рекомендує приймати препарати пацієнтам старше 18 років, які мають високий ризик прогресування COVID-19 до важких форм, включаючи госпіталізацію та смерть. Це в першу чергу люди 60+, а також особи з хронічними супутніми захворюваннями, такими як серцево-судинні та діабет.