ТОРІК НА СУМЩИНІ ВИПЛАЧЕНО ПОНАД 200 МЛН ГРН СТРАХОВИХ ВИПЛАТ ПОТЕРПІЛИМ НА ВИРОБНИЦТВІ ТА ЇХ РОДИНАМ

Дата: 14.02.2022 08:55

Недригайлівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області інформує:

За підсумками минулого року управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області профінансувало 203,5 млн гривень страхових виплат. А це допомоги і компенсації, які Фонд виплачує потерпілим внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань, а також членам їх родин.

Сьогодні під страховим захистом управління на Сумщині перебуває майже 5 тисяч потерпілих на виробництві та  членів їх сімей. Фонд фінансує для них щомісячні страхові виплати, які компенсують втрачений через набуту стійку непрацездатність заробіток, виплачує одноразові допомоги, оплачує лікарняні, надає медико-соціальні послуги і опікується їх рідними у разі смерті потерпілих.

У структурі страхових виплат основна частина припадає на:

- щомісячні страхові виплати – 197,7 млн. грн, що становить 97,2 % витрат на страхові виплати;

- допомогу по тимчасовій непрацездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві – 2,7 млн. грн (1,3 %);

- одноразову допомогу – 3,1 млн. грн (1,5 %).

Станом на 01.01.2022 щомісячну страхову виплату в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого, отримувало 4,6 тисяч осіб, що порівняно з попереднім роком менше на 158 осіб. Водночас сума витрачених коштів у 2021 році на цей вид виплати склала 190,4 млн грн, що на 16,4 млн грн, або на 9,4 % більше порівняно з 2020 роком.

Середньомісячний розмір призначеної виплати склав 3470,10 грн, що на 382,95 грн, або 12,4 % більше, порівняно з попереднім роком.

Станом на 01.01.2022 щомісячні страхові виплати одержувала 241 особа, яка має на це право в разі втрати годувальника. Сума витрат на ці цілі за 2021 рік склала 7,3 млн грн, що на 1,2 млн грн, або 19,7% більше, порівняно з 2020 роком.

Середньомісячний розмір призначеної виплати склав 2569,19 грн, що на 495,08 грн (23,9 %) більше, порівняно з 2020 роком.

Протягом 2021 року одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності потерпілому призначено 48 особам, що на 15 осіб, або 23,8 % менше, порівняно з 2020 роком.

Загальна сума витрат на ці виплати склала 746,3 тис грн, а середній розмір допомоги на одного потерпілого склав 15,5 тис. грн, що на 1,9 тис грн, або 14,0 % більше, ніж у 2020 році.

У 2021 році 7 сім’ям призначено одноразову допомогу в разі смерті потерпілого, що порівняно з 2020 роком на 1 сім’ю більше. Крім того, одноразова допомога була призначена 9 утриманцям, що на 7 осіб більше, порівняно з 2020 роком.

За 2021 рік сума видатків на виплату одноразової допомоги сім’ї склала 1,8 млн гривень. Сума одноразової допомоги утриманцям склала 0,5 млн гривень.

Крім потерпілих, які постійно перебувають на обліку, управління щомісяця проводить виплати 475 внутрішньо переміщеним особам, які переселилися з тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей, із них:

-     з Донецької області – 270 особам;

-     з Луганської області – 205 особам.

Чисельність таких потерпілих (членів їх сімей) становить 9,8 % від загальної кількості отримувачів щомісячних страхових виплат.

Сума виплачених коштів внутрішньо переміщеним особам за 2021 рік склала 27,0 млн. грн.