Поліомієліт наступає. Чим небезпечне це інфекційне захворювання?

Дата: 30.12.2021 15:52

Фото без описуЗараз вкрай важливо говорити про поліомієліт, адже він вперше за багато років повернувся до України.

Поліомієліт (поліо) — гостра інфекційна хвороба, яка спричиняє інвалідність і є небезпечною для життя. Її викликають поліовіруси, що потрапляють до організму зазвичай через немиті руки та іноді через брудну воду.

В Україні зафіксували та підтвердили випадок паралічу,який був виявлений у 1,5 річної дитини з Рівненської області. На сьогодні з’ясовано,що хвороба викликана дериватом вакцинного штаму поліовірусів 2 типу (Sabin 2). Дитина виявилася не вакцинованою,через відмову батьків від щеплень. Перші симптоми проявились 1 вересня, вже 3 вересня дитина потрапила в лікарню з симптомами парезу нижніх кінцівок.

На сьогодні під загрозою усі не вакциновані діти віком до п’яти років. Поліомієліт може спричиняти параліч на все життя, а іноді – призвести до смерті, тому просимо батьків не ризикувати здоров’ям своїх дітей!

В районі та по всій Україні заплановано проведення кампанії з імунізації, в зв’язку зі спалахом поліомієліту, яка буде тривати з 17 січня 2022 по 25 травня 2022 серед дитячого населення віком від 6 міс. до 6 років. На сьогодні амбулаторії АЗПС Липоводолинської та Синівської ТГ забезпечені вакцинами від поліомієліту в достатній кількості. Для отримання додаткової імунізації зверніться до свого сімейного лікаря чи педіатра.

Поліомієліт неможливо вилікувати, але цій небезпечній хворобі можна запобігти завдяки вакцинації.

Лікар-педіатр КНП «Липоводолинський ЦПМСД»

Мостова Марина Вікторівна