КАЛНИШЕВА РАДА

Дата: 12.07.2021 11:38

Регіональне свято козацької слави пройшло з нагоди 30-річчя Незалежності України та 330-річчя від дня народження останнього кошового отамана Запорізької Січі Петра Калнишевського 11 липня в с. Пустовійтівка на Роменщині

Петро Калнишевський для кожного з нас – це не просто останній кошовий отаман. Це наш славетний земляк, який жив у трьох століттях: сімнадцятому, вісімнадцятому та дев’ятнадцятому. Це меценат, який підтримував православну релігію та культуру України. Це славний воїн, який у 80 років отримав звання генерал-лейтенанта.

З нагоди відзначення Дня народження останнього кошового отамана у Церкві Святої Трійці відбувся молебень на честь Петра Калнишевського за участю Владики Мефодія. Учасники свята пройшли урочистою ходою від Церкви Святої Трійці до пам'ятника Петру Калнишевському, де відбувся урочистий мітинг.

Також в рамках свята в Пустовійтівці пройшли виставки, концерти, фестивалі, інші шоу-програми, серед яких фестиваль вуличної їжі, показові виступи вершників, козацькі забави для дітей.

Синівська громада, залюбки взяла участь у даному заході, гідно та достойно представила свою громаду виступами аматорських колективів громади, виставками творчих робіт жителів наших країв та звичайно ж традиціями нашої смачнючої кухні.

Велика подяка всім хто долучився до підготовки даного заходу, де Синівська громада була гідно представлена на рівні Роменського району.