A A A K K K
для людей із порушенням зору
Синівська громада
Сумська область, Роменський район

Правила благоустрою, дотримання чистоти та громадського порядку на териоррії Синівської сільської ради

Дата: 19.05.2021 15:14
Кількість переглядів: 1611

 

 

СИНІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

РОМЕНСЬКОГО  РАЙОНУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

 

ВИКОНАВЧИЙ  КОМІТЕТ

 

 

РІШЕННЯ №  177

 

від  18.05.2021 року

с. Синівка

 

Про затвердження Правил благоустрою,

дотримання чистоти та громадського порядку

на териоррії Синівської  сільської ради

 

 

         З метою забезпечення благоустрою, чистоти і порядку на території Синівської сільської ради та підвищення відповідальності посадових осіб підприємств, установ, організацій, незалежно від форм власності, і громадян за стан благоустрою та санітарний стан населених пунктів сільської ради, керуючись п. а п/п 7.1 ст.30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до ст.10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», виконком сільської ради вирішив:

1. Затвердити Правила благоустрою, дотримання чистоти та громадського порядку на території Синівської сільської ради (додаються).

2. Керівникам установ, організацій, приватним підприємцям, громадянам сільської ради забезпечити виконання Правил благоустрою та не допускати їх порушень.


Контроль за виконанням даного рішення покласти на відділ житлово-комунавльного господарства сільської ради.

 

 

 

Сільський голова                                                               Олег ТИХОНЕНКО       

 

 

 

 

 

 

 

Додаток

до рішення виконкому

Синівської сільської ради від

18.05.2021 року № 177

 

 

ПРАВИЛА

благоустрою , дотримання чистоти та громадського порядку на території Синівської  сільської ради

Розділ 1. Загальні положення

 

            Правила благоустрою території населених пунктів Синівської  сільської ради (далі – Правила) є нормативно-правовим актом, який встановлює порядок благоустрою та утримання об'єктів благоустрою території населених пунктів Синівської сільської ради визначає правові, економічні, екологічні, соціальні та організаційні засади благоустрою, які спрямовані на створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини.

1.2. Ці Правила регулюють відносини у галузі благоустрою території громади, визначають комплекс заходів, необхідних для забезпечення чистоти і порядку в громаді.

1.3. Організацію благоустрою території населених пунктів Синівський  сільської ради забезпечують органи сільської ради відповідно до повноважень, встановлених законом. Благоустрій здійснюється в обов'язковому порядку на всій території Синівської  сільської ради.

1.4. У цих Правилах терміни вживаються в такому значенні:                

благоустрій громади - комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращення мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території Синівської  сільської ради з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля;

балансоутримувач об'єкта благоустрою - визначена власником об'єкта благоустрою, фізична чи юридична особа, яка забезпечує належне утримання та своєчасний ремонт об'єкта благоустрою;

заходи з благоустрою - роботи по відновленню, належному утриманню та раціональному використанню територій, охороні та організації упорядкування об'єктів благоустрою з урахуванням особливостей їх використання;

об'єкти благоустрою - території, які підлягають благоустрою:

- території загального користування: парки, рекреаційні зони, сади, сквери та майданчики; пам'ятники, провулки,  вулиці, дороги, проїзди, пішохідні  доріжки; пляжі; кладовища;

- інші території загального користування;

- прибудинкові території;

- території будівель та споруд інженерного захисту; території підприємств, установ, організацій та закріплені за ними території;

- інші території, які належать до об'єктів благоустрою і знаходяться в межах громади;

суб'єкти благоустрою - органи державної влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, незалежно від форм власності, фізичні особи - підприємці, органи самоорганізації населення, громадяни;

Інші терміни вживаються у значеннях, наведених у Податковому кодексі України, законах України «Про благоустрій населених пунктів», «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про охорону культурної спадщини», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про органи самоорганізації населення».

1.5. Фінансування заходів з благоустрою населеного пункту здійснюється відповідно до статті 36 Закону України «Про благоустрій населених пунктів».

         Участь громадян у фінансуванні заходів з благоустрою населеного пункту здійснюється відповідно до статті 37 Закону України «Про благоустрій населених пунктів».

 

Розділ 2. Права та обов'язки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб – підприємців, а також громадян у сфері благоустрою  території населених пунктів Синівскьої  сільської ради

2.1. Підприємства, установи та організації, фізичні особи – підприємці, а також громадяни у сфері благоустрою мають право:

2.1.1. Користуватись об'єктами благоустрою громади.

2.1.2. Брати участь в обговоренні правил та проектів благоустрою території громади.

2.1.3. Вносити на розгляд органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій пропозиції з питань благоустрою громади.

2.1.4. Отримувати в установленому законом порядку повну та достовірну інформацію про затвердження правил благоустрою території та внесення до них змін, а також роз'яснення їх змісту.

2.1.5. Брати участь у здійсненні заходів з благоустрою громади, озелененні та утриманні в належному стані садиб, дворів, парків, вулиць, кладовищ, обладнанні дитячих і спортивних майданчиків, ремонті шляхів і тротуарів, інших об'єктів благоустрою.

2.1.6. Вимагати виконання робіт з благоустрою громади в разі, якщо невиконання таких робіт може завдати шкоди життю, здоров'ю або майну громадян.

2.1.7. Звертатись до суду з позовом про відшкодування шкоди, заподіяної майну чи здоров'ю громадян унаслідок дій чи бездіяльності балансоутримувачів об'єктів благоустрою.

2.2. Підприємства, установи та організації, фізичні особи – підприємці, а також громадяни у сфері благоустрою громади зобов'язані:

2.2.1. Утримувати в належному стані закріплені за ними в установленому порядку території.

2.2.2. Дотримуватися вимог цих Правил.

2.2.3. Не порушувати  права і законні інтереси інших суб'єктів у сфері благоустрою громади.

2.2.4. Виключно у відповідності до затверджених проектів розташовувати на території об'єкта благоустрою будівлі та споруди торговельного, соціально-культурного, спортивного та іншого призначення.

2.2.5. Підтримувати у належному стані фасади будівель і споруд.

2.2.6. Перевозити всі види вантажів (особливо рідких і сипучих) тільки на спеціально обладнаних або пристосованих для цього транспортних засобах, не допускати забруднення території громади при перевезенні сировини, матеріалів, інших вантажів.

2.2.7. Утримувати кришки колодязів підземних комунікацій у справному стані та на рівні дорожнього покриття.

2.2.8. При проведенні будівельних робіт встановлювати огорожу місця виконання робіт та утримувати її в належному технічному і санітарному стані, встановлювати інформаційні щити з зазначенням організації - виконавця, відповідального за проведення робіт, строку її закінчення, номеру телефону, за яким можливо одержати додаткову інформацію.

2.2.9. Утримувати в належному стані номерні знаки житлових будинків, таблички та вивіски на службових, виробничих та інших будівлях.

2.2.10. При торгівлі напоями на розлив забезпечувати відведення стічних вод до каналізаційної мережі, а при її відсутності - в спеціальні резервуари.

2.2.11. Укладати договори на надання житлово-комунальних послуг, оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

2.2.12. Забезпечувати цілісність засобів обліку комунальних послуг та не втручатися в їх роботу.

2.2.13. Дотримуватись правил пожежної і газової безпеки, санітарних норм.

2.2.14.Допускати у приміщення, будинки і споруди представників виконавця-виробника житлово-комунальних послуг у порядку, визначеному законом і договором, для ліквідації аварій, усунення неполадок санітарно-технічного та інженерного обладнання, його встановлення і заміни, проведення технічних і профілактичних оглядів та перевірки показників засобів обліку.

2.2.15. Дотримуватися вимог житлового та містобудівного законодавства щодо ремонту чи реконструкції приміщень або їх частин, не допускати порушення законних прав та інтересів інших учасників відносин у сфері житлово-комунальних послуг.

2.2.16. Своєчасно проводити підготовку житлового будинку, помешкання та його технічного обладнання до експлуатації в осінньо-зимовий період.

2.2.17. Використовувати приміщення житлового будинку за призначенням, забезпечувати збереження житлових і допоміжних приміщень та технічного обладнання.

2.2.18. Дотримуватися правил утримання тварин у домашніх умовах.

- заводити тварин і птицю, виходячи з наявних умов їх утримання та догляду;

- випасати  тварин і птицю тільки у відведених для цього місцях, громадських індивідуальних толоках, індивідуальних подвірях,  під доглядом власників;

- не допускати бездоглядного бродіння худоби вулицями, парками, в місцях облаштованих для відпочинку людей, нищення та забруднення худобою газонів, клумб, пошкодження зелених насаджень;

- відповідальність за дії тварин несуть їх власники, особи, яким тварини належать на інших підставах, а також особи, які супроводжують тварину;

- не дозволяється вигулювати собак без повідка та намордника ( для собак, які мають  потенційнонебезпечний характер);

за порушення правил утримання тварин, собак, котів, порушення  державних стандартів, норм, правил у сфері благоустьрою території населеного пункту, власники тварин притягуються до адміністративної відповідальності відповідно до КупАП ( ст. 152, та ст. 154).

         Правила поширюються на відносини, що виникають у звязку з утриманням домашніх тварин і поводженням з ними фізичних та юридичних осіб.

2.2.19. Відшкодовувати в установленому порядку збитки, завдані порушенням законодавства з питань благоустрою населених пунктів.

2.2.20. Виконувати інші обов’язки у сфері благоустрою, передбачені Законом України «Про благоустрій населених пунктів», цими Правилами, рішеннями центральних органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, іншими нормативно-правовими актами в сфері благоустрою.

2.2.21. Громадянам, організаціям, та установам забороняється на вулицях та в громадянських місцях, в установах та організаціях, в своїх дворах порушувати тишу  з 23.00 до 7.00 годин чим би то не було, що створює шумовий ефект та порушує спокій мешканців населених пунктів сільської ради.

2.3. На об'єктах благоустрою юридичним особам (їх філіям, представництвам, відділенням), фізичним особам-підприємцям, а також громадянам забороняється:

2.3.1. Захаращувати територію громади, власні та прилеглі території будівельними, в тому числі сипучими матеріалами, конструкціями, тарою, сільськогосподарською сировиною, сміттям, побутовими відходами, відходами виробництва, накопиченням снігу та криги тощо.

2.3.2. Самовільно висаджувати дерева, кущі, влаштовувати газони, якщо таке суперечить будівельним нормам і правилам.

2.3.3. Самовільно проводити земляні, будівельні, монтажні та інші роботи.

2.3.4. Вивозити і звалювати сміття, будівельні, побутові, харчові відходи, відходи виробництва, траву, гілля, деревину, листя, сніг у не відведених для цього місцях, влаштовувати звалища.

2.3.5. Самовільно складувати на вулицях, газонах та інших територіях загального користування будівельні матеріали, цеглу, труби, пісок, грунт, щебінь, паливо, будівельні, побутові відходи, сміття, будівельні матеріали, конструкції, обладнання за межами будівельних майданчиків.

2.3.6. Очищати дахи від снігу та льоду без встановлення тимчасових огорож на прилеглих до будівель і споруд територіях. Такі огорожі обов'язково повинні позначатися червоними стрічками, прапорцями тощо.

2.3.7. Використовувати не за призначенням контейнери для збору сміття та твердих побутових відходів.

2.3.8. Розміщувати оголошення та інформаційно-агітаційні плакати, рекламу, листівки тощо у невизначених спеціально для цього місцях.

2.3.9. Робити надписи, малюнки на стінах будинків, споруд, парканах, тротуарах, шляхах, набережних тощо.

2.3.10. Самовільно розміщувати конструкції на території загального користування, які мають рекламний або інший характер, інформаційно-рекламні плакати, торговельні лотки, кіоски, павільйони.

2.3.11. Спалювати опале листя, сміття, гілки, траву, побутові, промислові та інші відходи на території юридичних осіб, домоволодінь, парків, скверів, садів, рекреаційних зон та майданчиків, пам'яток культурної та історичної спадщини, пляжів, кладовищ, інших територіях загального користування, на прибудинкових територіях, територіях будівель та споруд інженерного захисту територій, забруднювати території загального користування та прибудинкові території хімічними та іншими розчинами.

2.3.12. Здійснювати миття транспортних засобів, прання білизни, купання тварин в санітарній зоні річок та водойм, біля криниць та водозбірних колонок, на внутрішньо квартальних територіях.

2.3.13. Захаращувати пожежні проїзди на територіях, прилеглих до житлових будинків.

2.3.14. Кидати сміття, недопалки, папір, тару, ганчір'я, тощо на вулицях, парках, інших громадських місцях, а також спалювати сміття у контейнерах і урнах.

2.3.15. Вигулювати та дресирувати домашніх тварин у не відведених для цього місцях. Суворо забороняється вигулювати собак на дитячих майданчиках, на територіях закладів охорони здоров’я, освіти та спорту. Вигулювати собак без наморднику та повідця дозволяється тільки у спеціально відведених для цього місцях або за умов дотримання заходів, які забезпечують  безпеку  людей  та  інших тварин.

         Забороняється вигул без намордника та повідця собак порід, що визнані потенційно небезпечними, а саме: Акбаш, Американський пітбультер’єр, Вівчарка Дауфмана, Гірська гонча, Грецька вівчарка, Доберман Владека Рошина, Канарська собака (перро де пресо канаріо), Кангал, Кенгуровий собака, Лангедокський пастушачий собака, Леопардова гонча, Румунська вівчарка, Супердог i його помісь з майконгом, Метиси вищезазначених порід з явними фенотипічними ознаками.

         Власники  домашніх  тварин зобов’язані не допускати забруднення тваринами територій об’єктів благоустрою, прибирати екскременти своїх тварин в усіх випадках.

2.3.16. Самовільно переобладнувати фасади будівель, споруд, огорожі та їх елементи, якщо це порушує вимоги будівельних норм.

2.3.17. Здійснювати паркування автотранспорту на газонах та інших не встановлених для цього місцях.

2.3.18 Забруднювати проїжджу частину вулиць при перевезенні вантажів, виїзді автотранспорту з будівельних майданчиків.

2.3.19. Без відповідної проектно-кошторисної документації проводити на подвір'ях, вулицях та інших територіях загального користування роботи по прокладанню водопровідних, каналізаційних та інших мереж.

2.3.20. Розміщувати оголошення, афіші на будинках, стовпах, парканах, деревах та інших, не визначених для цього місцях.

2.3.21. Виливати рідкі відходи та влаштовувати випуски господарчих стоків на території загального користування громади та у водойми.

2.3.22. Розміщувати рекламні засоби безпосередньо на кладовищах та на прилеглих до них територіях.

2.3.23. Торгувати з рук, машин, землі або іншим чином у не встановлених місцях.

2.3.24. Ходити по газонах, зривати квіти, гілки дерев та кущів на вулицях, в парках, скверах та інших територіях загального користування.

2.3.25. Складувати відходи на території громади, на схилах озер, річок та інших водойм, а також в місцях масового відпочинку людей, лісосмугах, зелених насадженнях, парках, скверах, садах, рекреаційних зонах та майданчиках, кладовищах, інших територіях загального користування, на прибудинкових територіях, дитячих майданчиках.

2.3.26. Пересування вулицями (з твердим покриттям) механізмів на гусеничному ходу, крім зимового періоду, коли їх пересування допускається під час снігових заметів.

2.3.27. Самовільно вирубувати та пошкоджувати дерева й кущі на прибудинкових територіях, у парках, скверах, у водоохоронних зонах, місцях відпочинку,  інших територіях загального користування.

2.3.28. Самовільно зносити аварійні та сухостійні насадження.

2.3.29. Самовільно встановлювати малі архітектурні форми, об'єкти зовнішньої реклами.

2.3.30. Самовільно встановлювати металеві гаражі та інші збірно-розбірні конструкції, укріплювати тимчасові споруди фундаментом.

2.3.31. Самовільно встановлювати металеві, дерев’яні або з інших матеріалів паркани та огорожі.

2.3.32. Вчиняти інші дії чи бездіяльність, заборонені цими Правилами.

 

Розділ 3. Порядок здійснення благоустрою та утримання територій об’єктів благоустрою загального користування

3.1. Благоустрій та утримання парків ,рекреаційних зон, садів, скверів та майданчиків здійснюється відповідно до планів, розроблених балансоутримувачем чи підприємством, що здійснює утримання об’єктів благоустрою, та затверджених відповідним органом державної влади чи органом місцевого самоврядування, а об’єкта, який перебуває у приватній власності – його власником.

         Благоустрій та утримання у належному стані парків, рекреаційних зон, садів, скверів та майданчиків здійснюється з дотриманням вимог законів України «Про благоустрій населених пунктів», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про екологічну експертизу», а також:

Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10 квітня 2006 року № 105, зареєстрованих у Міністерстві юстиції 27 липня 2006 року за № 880/12754;

Правил будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки, затверджених наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 01 березня 2006 року № 110, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 07 квітня 2006 року за № 405/12279;

Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17 березня 2011 року № 145, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 квітня 2011 року за № 457/19195;

ПУЕ «Правила улаштування електроустановок», ДБН В.2.5-28-2006 «Природне і штучне освітлення» та ДБН В.2.3-5-2001 «Вулиці та дороги населених пунктів».

3.2. Утримання пам'яток культурної спадщини здійснюється з дотриманням вимог:

Закону України «Про благоустрій населених пунктів»;

Закону України «Про охорону культурної спадщини»;

ДБН Б.2.2-5:2011 «Планування та забудова міст, селищ і функціональних територій. Благоустрій територій»;

ДБН 360-92** «Містобудування. Планування та забудова міських і сільських поселень»;

Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30 грудня 2014 року № 1417, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05 березня 2015 року за № 252/26697.

Облік та охорона рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, розташованих на об’єктах благоустрою, здійснюється відповідно до Закону України «Про Червону книгу України».

3.3. Утримання та ремонт об’єктів благоустрою вулично-дорожньої мережі населених пунктів здійснюється з дотриманням вимог:

Закону України «Про дорожній рух»;

Закону України «Про автомобільні дороги»;

Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 1994 року № 198;

Технічних правил ремонту і утримання вулиць та доріг населених пунктів, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 14 лютого 2012 року № 54, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 березня 2012 року за № 365/20678;

ДСТУ 3090 «Безпека дорожнього руху. Організація робіт з експлуатації міських вулиць і доріг. Загальні положення»;

ДСТУ 3587 «Безпека дорожнього руху. Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди. Вимоги до експлуатаційного стану»;

ДБН В.2.3-5-2001 «Вулиці та дороги населених пунктів».

Власник або балансоутримувач об’єкта благоустрою вулично-дорожньої мережі населеного пункту забезпечує утримання цього об’єкта машинами, механізмами і технологічними матеріалами.

Озеленення об’єктів благоустрою вулично-дорожньої мережі здійснюється відповідно до Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10 квітня 2006 року № 105, зареєстрованих у Міністерстві юстиції 27 липня 2006 року за № 880/12754.

         Суб’єкти господарської діяльності, які є власниками земельних ділянок та землекористувачами, а також власники та користувачі тимчасових споруд, що розташовані в межах «червоних ліній» вулиць і доріг, зобов'язані на закріпленій території:

забезпечувати утримання та ремонт відповідної території;

утримувати та забезпечувати належний технічний стан охоронної зони інженерних комунікацій, обладнання, споруд та інших елементів дорожніх об'єктів, що використовуються, відповідно до їх функціонального призначення;

         у разі виявлення небезпечних умов в експлуатації споруд і об'єктів, аварій і руйнувань, що призвели до виникнення перешкод у дорожньому русі або загрожують збереженню елементів дорожніх об'єктів, негайно повідомляти власників дорожніх об'єктів або уповноважені ними органи, а також територіальний орган або підрозділ Національної поліції України;

дотримуватись вимог норм і правил щодо охорони дорожніх об'єктів.

         У межах «червоних ліній» вулиць і доріг забороняється:

розміщувати споруди та об'єкти;

смітити, псувати дорожнє покриття, обладнання, зелені насадження;

спалювати сміття, опале листя та інші відходи, складати їх для тривалого зберігання;

встановлювати намети;

випасати худобу та свійську птицю.

         Місця проведення дорожніх робіт з утримання або ремонту об’єктів благоустрою на вулично-дорожній мережі повинні мати відповідне огородження, тимчасові дорожні знаки та належне освітлення в нічний час.

         Усі дорожні об'єкти згідно з їх класифікацією та значенням підлягають інвентаризації, технічному обліку і паспортизації власниками дорожніх об'єктів або уповноваженими ними органами.

         Розміри, форма та розміщення дорожніх знаків повинні відповідати положенням Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306, та ДСТУ 4100-2002 «Знаки дорожні. Загальні технічні умови. Правила застосування».

         Розміри, форма та колір дорожньої розмітки повинні відповідати положенням Правил дорожнього руху та ДСТУ 2587:2010 «Безпека дорожнього руху. Розмітка дорожня. Загальні технічні умови. Методи контролювання. Правила застосування».

3.4. Утримання кладовищ, а також інших місць поховання здійснюється з дотриманням вимог:

Закону України «Про поховання та похоронну справу»;

Порядку утримання кладовищ та інших місць поховань, затвердженого наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 19 листопада 2003 року № 193, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 08 вересня 2004 року за № 1113/9712;

ДСанПіН 2.2.2.028-99 «Гігієнічні вимоги щодо облаштування і утримання кладовищ в населених пунктах України».

3.7. Утримання дитячих, спортивних та інших майданчиків для дозвілля та відпочинку здійснюється з додержанням санітарних та технічних норм, які забезпечують безпечне користування ними. Наявне обладнання, спортивні, розважальні та інші споруди, інші елементи благоустрою повинні підтримуватися у належному технічному стані, своєчасно очищатися від бруду, сміття, снігу, льоду. Не допускається наявність небезпечного для життя та здоров’я громадян обладнання, елементів благоустрою.

3.8. Порядок проведення робіт з технічної інвентаризації та паспортизації об’єктів благоустрою визначається Інструкцією з проведення технічної інвентаризації та паспортизації об’єктів благоустрою населених пунктів, затвердженою наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 29 жовтня 2012 року № 550, зареєстрованою у Міністерстві юстиції України 19 листопада 2012 року за № 1937/22249.

 

Розділ 4. Вимоги до впорядкування територій підприємств, установ, організацій у сфері благоустрою населених пунктів

4.1. Підприємства, установи і організації на власних та закріплених територіях повинні здійснювати весь комплекс робіт, спрямованих на наведення та постійне підтримання чистоти і порядку, збереження зелених насаджень, а саме:

регулярне прибирання від сміття, побутових відходів, бруду, опалого листя, снігу, що забезпечує утримання об’єктів благоустрою та прилеглих територій у належному санітарному стані (тротуари прибираються вздовж всієї ділянки будинку;

забезпечення вивезення сміття, бруду, побутових відходів, опалого листя на відведені для цього ділянки;

належне утримання приміщень громадських вбиралень, у тому числі дворових, та вбиралень на кінцевих зупинках громадського транспорту у належному санітарному та технічному стані;

очищення опор ліній електропередач, стовбурів дерев, стовпів, парканів, будівель, інших елементів благоустрою від оголошень, реклам, вивішених у недозволених місцях;

спостереження за станом водоприймальних та оглядових колодязів підземних інженерних мереж, колодязів пожежних гідрантів. У разі виявлення відкритих люків або інших недоліків в утриманні інженерних мереж про це повідомляються організації, які їх експлуатують, для негайного приведення цих мереж у належний стан; регулярне знищення бур'янів, скошення трави заввишки більше 10 см, видалення сухостійних дерев та чагарників, видалення сухого та пошкодженого гілля та забезпечення їх видалення; регулярне обстеження власних та прилеглих (закріплених) територій з метою виявлення амброзії полинолистої, інших карантинних рослин, проведення заходів з їх знищення; здійснення заходів, що забезпечують збереження зелених насаджень, квітників, газонів; проведення протягом року необхідних заходів боротьби зі шкідниками та хворобами зелених насаджень, а також з поширенням сезонних комах та кліщів, що становлять загрозу здоров’ю населення; проведення у повному обсязі заміни засохлих та пошкоджених кущів і дерев; відновлення благоустрою території після проведення ремонтних або інших робіт, а також після аварій або природних явищ, які спричинили погіршення стану благоустрою.

 

Розділ 5. Вимоги до утримання зелених насаджень на об’єктах благоустрою – територіях загального користування

5.1. Утримання зелених насаджень на об’єктах благоустрою – територіях загального користування здійснюється згідно з Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затвердженими наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10 квітня 2006 року № 105, зареєстрованими у Міністерстві юстиції України 27 липня 2006 року за № 880/12754, та цими Правилами.

5.2. Інвентаризація зелених насаджень проводиться відповідно до Інструкції з інвентаризації зелених насаджень у населених пунктах України, затвердженої наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24 грудня 2001 року № 226, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 25 лютого 2002 року за № 182/6470.

5.3. Замовники будівництва повинні огороджувати зелені насадження, щоб запобігти їх пошкодженню.

5.4. Видалення дерев, кущів, газонів і квітників здійснюється відповідно до Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 серпня 2006 року № 1045.

5.5. Забороняється самовільне знищення, пошкодження або видалення зелених насаджень. Видалення зелених насаджень, збір квітів, грибів на територіях парків, рекреаційних зон, садів, скверів, майданчиків здійснюється відповідно до законодавства.

 

Розділ 6. Вимоги до здійснення благоустрою та утримання прибудинкової території

6.1. Утримання прибудинкової території здійснюється з дотриманням вимог Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17 травня 2005 року № 76, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 25 серпня 2005 року за № 927/11207, та ДБН 360-92** «Містобудування. Планування та забудова міських і сільських поселень».

Для визначення прибудинкових територій багатоквартирних будинків застосовується Національний стандарт України ДСТУ-Н Б Б.2.2-9:2013 «Настанова щодо розподілу територій мікрорайонів (кварталів) для визначення прибудинкових територій багатоквартирної забудови», затверджений наказом Мінрегіону від 26.02.2014 № 56 .

6.2 Благоустрій присадибної ділянки та прилеглої до присадибної ділянки території (територія визначається від головного фасаду до проїжджої частини (асфальтованої дороги або дороги з ґрунтовим покриттям) проводиться власником або користувачем цієї ділянки. Власник або користувач присадибної ділянки може на умовах договору, укладеного з органом місцевого самоврядування, забезпечувати належне утримання території загального користування, прилеглої до його присадибної ділянки.

6.3. Землекористувачі, що використовують земельні ділянки біля нежилих житлових будинків, забезпечують утримання території подівір'їв даних будинків в належному санітарному стані.

6.4. Терміни усунення порушень правил благоустрою Синівської  сільської ради визначаються уповноваженою особою і складають від 3 до 5-ти днів з моменту попередження (якщо відбуваються будівельні роботи, то терміни можуть збільшуватися у відповідності до рішення уповноваженої особи та поданої заяви на ім’я голови громади)

6.5. Забороняється складати опале листя, відходи на прибудинкових територіях.

6.6. Забороняється викидати трупи собак, котів та інших тварин або захоронювати їх у невідведених для цього місцях .

6.7. Дороги, проїзди та проходи до будівель, споруд, пожежних вододжерел, підступи до зовнішніх стаціонарних пожежних драбин, обладнання та засобів пожежогасіння мають бути у вільному доступі, утримуватися справними, узимку очищатися від снігу. Забороняється довільно зменшувати нормативну ширину доріг та проїздів.

 

7. Вимоги до санітарного очищення території

7.1. Збирання та вивезення побутових відходів у межах певної території здійснюються відповідно до схем  централізованого вивезення сміття, затвердженого рішенням виконавчого комітету сільської ради.

7.2. Зберігання вилучених та зібраних небезпечних відходів у складі побутових відходів здійснюється в спеціально організованих, відповідно до схеми санітарного очищення населеного пункту місцях їх тимчасового зберігання до передачі їх спеціалізованим організаціям, що мають ліцензії на операції поводження з небезпечними відходами.

7.3. Власники, балансоутримувачі або особи, які утримують території населених пунктів, зобов’язані:

мати власний необхідний для прибирання снігу і льоду ручний інвентар (лопати металеві або дерев'яні, мітли, льодоруби), достатній запас матеріалу для посипання для своєчасного проведення протиожеледних заходів;

прибирати сніг негайно, з початку снігопаду, для запобігання утворення накату;

негайно очищати дахи, карнизи та інші елементи будинків, споруд, будівель від снігу та бурульок з дотриманням застережних заходів щодо безпеки руху пішоходів, не допускаючи пошкодження покрівель будинків і споруд, зелених насаджень, електромереж;

очищати від снігу, льоду, бруду оголовки колодязів для розташування пожежних гідрантів, розміщених на вулицях та дорогах.

 

Розділ 8. Контроль у сфері благоустрою території громади

8.1. Контроль у сфері благоустрою територіальної громади спрямований на забезпечення дотримання органами місцевого самоврядування, всіма підприємствами, установами, організаціями, незалежно від форм власності та підпорядкування, фізичними особами-підприємцями, громадянами, у тому числі іноземцями та особами без громадянства, вимог Закону України «Про благоустрій населених пунктів», цих Правил та інших нормативно-правових актів.

8.2. Самоврядний контроль у сфері благоустрою територіальною громади здійснює виконавчий комітет Синівської  сільської ради, інші органи місцевого самоврядування та відповідні компетентні органи державної влади в межах своїх повноважень.

8.3. Самоврядний контроль за станом благоустрою територіальної громади здійснюється шляхом:

1) проведення перевірок територій зі складанням актів, протоколів відносно порушників законодавства, місцевих нормативно-правових актів у сфері благоустрою, в межах своєї компетенції у сфері природоохоронного законодавства, санітарних норм та правил, місцевих нормативно-правових актів у цій сфері;

2) розгляду звернень підприємств, установ, організацій та громадян;

3) участі в обговоренні проектів благоустрою території громади, іншої технічної документації з благоустрою і внесення відповідних пропозицій на розгляд органів Синівської сільської ради, підприємств, установ, організацій;

4) подання позовів до суду про відшкодування шкоди, завданої об'єктам благоустрою внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою населених пунктів, Правил благоустрою території громади.

 

Розділ 9. Відповідальність громадян та юридичних осіб за порушення Правил благоустрою території громади

9.1. За порушення цих Правил винні особи несуть відповідальність, встановлену Кодексом України про адміністративні правопорушення, Законом України «Про благоустрій населених пунктів», Цивільним кодексом України, іншими нормативно-правовими актами.

9.2. До відповідальності за порушення законодавства у сфері благоустрою населених пунктів притягаються особи, винні у:

1) порушенні встановлених державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів;

2) порушенні встановлених законодавством екологічних, санітарно-гігієнічних вимог та санітарних норм під час проектування, розміщення, будівництва та експлуатації об'єктів благоустрою;

3) порушенні правил благоустрою території громади;

4) порушенні режиму використання й охорони територій та об'єктів рекреаційного призначення;

5) самовільному зайнятті території (частини території) об'єкта благоустрою громади;

6) пошкодженні (руйнуванні чи псуванні) вулично-дорожньої мережі, інших об'єктів та елементів благоустрою громади;

7) знищенні або пошкодженні зелених насаджень чи інших об'єктів озеленення громади, крім випадків, передбачених законом;

8) забрудненні (засміченні) території громади;

9) неналежному утриманні об'єктів та елементів благоустрою, у тому числі покриття доріг, тротуарів, освітлення територій громади тощо;

10) неналежному утриманні тварин, в першу чергу собак, в домогосподарствах.

9.3. Винні особи можуть притягуватися до відповідальності і за інші види правопорушень у сфері благоустрою населених пунктів.

9.4. Допущення порушень не позбавляє винну особу від обов’язку припинення порушення та вчинення дій по її усуненню.

У разі порушення Правил благоустрою особи, винні у їх порушенні, зобов’язані вчинити всі необхідні дії для усунення наслідків такого порушення. Усунення наслідків порушення здійснюється негайно.

У виняткових випадках, коли усунення зазначених наслідків пов’язане із значним об’ємом робіт або необхідністю залучення третіх осіб для виконання відповідних робіт, усунення порушення може бути здійснено у триденний строк.

У випадках, коли порушення вимог цих Правил пов’язане із аварією, стихійним лихом, усунення наслідків такого порушення здійснюється у п’ятиденний строк.

9.5. У разі, коли особи, винні у порушенні цих Правил, не виконують обов’язок щодо усунення наслідків порушення у встановлений строк, балансоутримувач об’єкта або елементу благоустрою має право здійснити усунення наслідків порушення цих Правил власними силами або шляхом укладення відповідного договору залучити для виконання певних дій третіх осіб. У такому випадку балансоутримувач, а також особа, що здійснює усунення наслідків порушення, має право на відшкодування витрат (збитків), понесених у зв’язку з усуненням наслідків порушення вимог цих Правил.

9.6. Збитки та інша шкода завдані об'єкту благоустрою в результаті порушення законодавства з питань благоустрою населених пунктів, підлягають відшкодуванню в установленому порядку.

9.7. У разі пошкодження чи знищення елементів благоустрою винна юридична чи фізична особа усуває пошкодження (відновлює елементи благоустрою) власними силами або за домовленістю з балансоутримувачем перераховує на його рахунок суму відновної вартості. Порядок визначення відновної вартості об'єктів благоустрою затверджується Кабінетом Міністрів України.

9.8. Розмір відшкодування збитків, завданих об'єкту благоустрою, визначається балансоутримувачем за методикою визначення відновної вартості об'єктів благоустрою, затвердженою центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.

9.9. У разі якщо пошкодження чи знищення елементів благоустрою здійснюється балансоутримувачем у ході усунення аварії на  власних інженерних мережах чи власних об'єктах або якщо особу, яка пошкодила чи знищила елементи благоустрою не виявлено, відновлювальні роботи проводяться за рахунок власника об'єкта благоустрою.

9.10. Притягнення осіб, винних у порушенні законодавства у сфері благоустрою населених пунктів, до відповідальності, передбаченої законом, не звільняє їх від обов'язку відшкодування шкоди, завданої внаслідок порушення вимог цього законодавства.

9.11. Шкода, завдана внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою населених пунктів, підлягає компенсації в повному обсязі без застосування норм зниження розміру стягнення незалежно від сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища та погіршення якості природних ресурсів у розмірах, які визначаються на підставі затверджених у встановленому порядку такс, методик, розрахунків щодо обрахування шкоди.

Відсутність таких такс, методик, розрахунків не може бути підставою для відмови у відшкодуванні шкоди. У такому разі шкода компенсується за фактичними витратами, затвердженими в установленому порядку рішенням органу місцевого самоврядування на облаштування одного квадратного метра території громади або базової вартості одного квадратного метра землі на відновлення  порушеного стану об'єкта благоустрою або довкілля.

9.12. Методики розрахунку шкоди, що завдана об’єктам, елементам благоустрою, які є власністю територіальної громади, затверджуються рішенням виконавчого комітету Синівської сільської ради.

 

 

Керуюча справами виконавчого комітенту                       Валентина ОЛІЙНИК


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь