Сестра - сестричка - медсестра…

Дата: 12.05.2021 06:56

Скільки теплоти, ніжності та відчуття рідного у цьому слові.

12 травня, починаючи з 1997 року, в Україні відзначається Всесвітній день медичної сестри. Саме ж свято має більш глибоке коріння і довгу історію.

Міжнародний або Всесвітній день медичних сестер святкується щорічно у день народження англійської сестри милосердя Флоренс Найтінгейл (1820-1910). Згідно з історичними довідками, під час Кримської війни Ф. Найтінгейл організувала догляд за пораненими солдатами. Сьогодні Ф. Найтінгейл відома як фундатор професії медичних сестер, її ім’я є синонімом милосердя.

Кожні два роки Міжнародний комітет Червоного Хреста вручає 50 медалей імені Флоренс Найтінгейл – найвищу нагороду для медичних сестер. Її у 1912 році заснувала Ліга Міжнародного Червоного Хреста і Червоного Півмісяця для медсестер і волонтерів медичної служби, що відзначилися у роки війни або в мирний час.

Адже медсестра це перший помічник лікаря.

У цей день ми раді привітати вас з професійним святом і сердечно подякувати за вашу важливу і гідну працю. Ви – добрі феї в білих халатах, рятівниці людського здоров'я. Без вас робота медичних закладів просто не можлива. Тож добра і тепла вам, затишку в ваших оселях, душевного спокою та благополуччя – ангели в білих халатах.