Порушення правил пожежної безпеки несе загрозу не лише навколишньому середовищу, але й, в першу чергу, вашому життю та здоров'ю!
Служба порятунку попереджає: унаслідок пожеж на відкритих територіях страждає не лише довкілля, а й майно громадян!
У багатьох регіонах країни люди вже розпочали активну боротьбу із господарським сміттям та залишками рослинності. Така діяльність, яка найчастіше здійснюється випалюванням, призвела до збільшення кількості пожеж на відкритих територіях. Підпалюючи сухостій, громадяни нехтують власною безпекою та наражають на неї інших, адже вогонь стає неконтрольованим та здатен знищити не лише гектари природних екосистем, а й людські садиби.
Так, упродовж минулих вихідних днів на #Чернігівщині через необережність громадян у поводженні з вогнем зафіксовано 82 пожежі на загальній площі понад 195 га. Завдяки оперативному реагуванню пожежно-рятувальних підрозділів не допущено розповсюдження вогню на значні території, лісові масиви та об’єкти різних форм власності. На жаль, через необережність у поводженні з вогнем при спалюванні сухої рослинності біля власного будинку у с. Неданчичі, Любецької територіальної громади, загинула літня жінка.
З огляду на стрімке наближення до пожежонебезпечного періоду, який за даними #УкрГідрометцентру очікується наприкінці березня після сходження снігового покриву, рятувальники застерігають: категорично забороняється спалювати сміття, розводити багаття поблизу лісових насаджень, сухої рослинності та залишати недопалки чи сірники на трав’янистій підстилці. Порушення правил пожежної безпеки несе загрозу не лише навколишньому середовищу, але й, в першу чергу, вашому життю та здоров'ю!